Az imádságnak sokféle kiváltó oka lehet: elkezdesz imádkozni, mert örülsz, mert szomorú vagy, netán szeretnél egy kicsit elcsendesedni, esetleg valamitől félsz. Bármely élettörténés alkalmat szolgáltathat, hogy Isten felé fordulj. Azonban bármikor imádkozol is, az ima valójában-eredetileg a Szentháromságban kezdődik! ÉN VAGYOK a szőlőtő, ti a szőlővesszők, nélkülem semmit sem tehettek / Jn 15.5 /.



